MDF يک ماده مرکب چوبي محسوب مي شود با جرم حجمي بين ۵۰۰ تا ۸۰۰ کيلوگرم بر متر مکعب (به طور متوسط 750 کيلوگرم بر متر مکعب) که از مواد مختلفي مي تواند تهيه گردد. بيشتر MDF ها بر پايه چوب و از چوب هاي نرم مثل درخت کاج تهيه مي شوند.

MDF تخته فیبر با دانسیته متوسط (Medium-density Fibreboard) است که جزء فراورده‌ های چوبی محسوب می‌شود. در حقیقت ترکیب MDF از چوب و رزین می باشد، که تحت فشار و حرارت قرار گرفته و با افزايش استحکام ، مقاومت در برابر آتش و نفوذ ناپذيري خواص بهتري نسبت به چوب نرم خوا هد داشت بصورت کیک بر روی نوار نقاله ، وارد قسمت بعدی شده و در حرارت و فشار بسیار بالا پرس میشود .همچنين قابليت ماشين کاري بالايي نيز دارد. که قبل از اين تنها چوب هاي سخت قابليت کارهاي مکانيکي و ماشين کاري را دارا بودند.

 

از جمله خصوصیاتی که باعث ایجاد کاربردهای متنوع MDF در صنایع دکوراسیون شده عبارتند از :

  1. خصوصیـات فیزیـکی و مکـانیکی بالا
  2. دامنه وسیع دانسیته (وزن مخصوص)، ضخامت و ابعاد قابل تولید
  3. قابلیت ابزار خوری ، ماشین کاری و سنباده زنی
  4. سطوح صاف و متراکم
  5. قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف
  6. عدم وجود معایب چوب
  7. پایداری ابعاد و مقاومت به فشرده شدن
  8. زیبایی ظاهری، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب
  9. قیمت مناسب

 

یکی از برند های مرغوب MDF در داخل کشور، برند ام دی اف ایزوفام می باشد. که مجموعه 1000 دکور نیز امکان عرضه و فروش انواع مختلف ام دی اف های این برند را دارد.

 

قابل ذکر است که این محصولات به دو صورت ام دی اف خام و رنگی و در ابعاد مختلف ، از جمله 122*244 و 183*366 سانتیمتر و با ضخامتهای گوناگون موجود می باشد.

 به راحتی می توانید این ام دی اف ها را در ابعاد،  طرحها و رنگ های مختلف با روکش های متنوع به مجموعه 1000 دکور سفارش داده و ام دی اف مورد نظر خود را خریداری کنید.

جهت سفارش MDF های ISOFAM ایرانی می توانید با مجموعه 1000 دکور، از طریق شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188071665 – 09124150884