بازسازی و نوسازی

regeneration and renewal 1024x214 بازسازی و نوسازی

logo 4 بازسازی و نوسازی

بازسازی یک اصطلاح در مقولۀ حفاظت معماری است که معنی دقیق آن بسته به زمینۀ مورد استفاده اش متفاوت است. به طور گسترده تر، مانند آنچه در منشور ICOMOS Burra آمده است، “بازسازی” به معنی بازگشت یک ساختمان آسیب دیده به حالت شناخته شدۀ قبل با به کارگیری مصالح جدید. این مفهوم مربوط به مفاهیم معماری بازسازی (تعمیر ساخت و ساز ساختمان موجود) و حفاظت (جلوگیری از خرابی بیشتر) می شود، که در آن شکل گسترده تر بازسازی یک المثنی از یک ساختمان نابود شده به وجود می آورد.

به طور دقیق تر، مانند آنچه در استانداردهای وزارت کشور در ایالات متحده آمده است، “بازسازی” عبارت است از “عمل یا فرایند تصویر سازی، با استفاده از ساخت و ساز جدید، شکل، ویژگی ها و جزئیات یک مکان در حال فروپاشی، چشم انداز، ساختمان یا ساختار به منظور تکرار ظاهر و نمای آن در یک دوره زمانی خاص و در موقعیت تاریخی آن”.

 

1000decor regeneration and renewal e1 بازسازی و نوسازی

 

می توان به یک نمونۀ مهم بازسازی و نوسازی ساختمان ها و سازه ها در این زمینه اشاره نمود: ممکن است چندین دلیل برای بازسازی و نوسازی یک ساختمان یا ایجاد یک ساختمان یا سازۀ مشابه وجود داشته باشد. گاهی اوقات، یکی از این دلیل ها می تواند نتیجۀ از بین رفتن آثار تاریخی توسط ساکنان منطقه از جمله جنگ، خطرات برنامه ریزی شده و تخریب های حاصل بر اثر انگیزه های سیاسی، و در زمان های دیگر، صرفاً نتیجۀ یک فاجعۀ طبیعی باشد.

گاهی اوقات دیگر، بازسازی و نوسازی در مورد مکان هایی صورت می گیرد که اهمیت تاریخی و فرهنگی آن تا مدت ها پس از تخریب آن به خصوص در مورد تاریخ اولیه اش، مانند آنچه در آمریکای شمالی معمول است، شناخته نشده باشد.

منتقدان ساختمان های بازسازی شده و المثنی آنها را به عنوان یک فریب تاریخ و ایجاد یک نوع “معماری ارگانیک” می بینند. اکثر دستورالعمل های بازسازی (مانند بورا و ونیز) بر این شاره دارند که ساخت و ساز جدید باید از اصل آن متمایز بوده و اگر اطلاعات کافی برای ایجاد مجدد حالت سابق ساختمان به طور دقیق ایجاد نشود، بازسازی انجام نگرفته است.

در مورد بازسازی و نوسازی بیشتر بدانید

 

1000decor regeneration and renewal e3 بازسازی و نوسازی

 

بسیاری از منازل قدیمی برای استفاده مجدد و برای اینکه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد برای صاحب ملک ، اقدام به بازسازی و نوسازی منازل می کنند. این روش مرسوم بوده و با تغییراتی که در داخل وخارج از ساختمان ایجاد میشود آن ملک به صورت موقت و با صرف حداقلی هزینه برای استفاده آماده می شود .

البته توصیه می شود که برای بازسازی و نوسازی یک مکان قبل از هر کاری با مهندسان متخصص در این حوزه مشورت شود تا از میزان استحکام بنا (ستون و …) مطمئن گشته و با برنامه ریزی مناسب و تخمین میزان هزینه احتمالی بهترین خروجی را از بازسازی منزل یا محل کار خود کسب نمائید.

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه و ابزارهای بازسازی می توانید به اطلاعات مندرج شده در بخش مقالات مطالب دکوراسیون مراجعه کرده و به مسائل پیرامون آن بپردازید.

پس از گذشت چند سال از عمر یک بنا با پیدایش مشکلات زیر ساختی نیاز می شود که بازسازی و یا نوسازی برای آن بنا انجام گیرد.

 

1000decor regeneration and renewal e2 بازسازی و نوسازی

 

بازسازی و نوسازی تا هم اکنون در کشور ما بیشتر به صورت سنتی انجام می شده و همواره مشکلات زیادی را برای کار فرمایان به همراه داشته است .

آشنایی با بروزترین طراحی ها، استفاده از مواد و متریال مرغوب و با کیفیت، روانشناسی رنگ، چیدمان حرفه ای مطابق با آخرین متدهای مورد استفاده روز دنیا منجر به خلق بنایی جدید و استاندارد می شود.

که تنها از تیمی حرفه ای و با تجربه انتظار می رود.

 

1000decor regeneration and renewal e4 بازسازی و نوسازی

 

از جمله خدمات قابل استفاده گروه تولیدی بازرگانی 1000 دکور میتوان به خدمات ذیل اشاره کرد:

  1. مربوط به کابینت
  2. ام دی اف
  3. دکور فروشگاه و مغازه
  4. دکوراسیون بانک
  5. حتی لوازم کوچک خانگی مانند تخت
  6. کمد و غیره ….

همچنین در حال حاضر شرکت 1000 دکور در زمینه های زیر فعالیت می نماید :

  1. مشاوره  طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
  2. پروژه های طراحی معماری
  3. طراحی داخلی و فضای باز

 مجری بازسازی و نوسازی – 1000 دکور

جهت سفارش خدمات دکوراسیون بازسازی و نوسازی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188071665 ☎️

09124150884