چوب روسی از درختان بلوط، راش  و خصوصا گونه های مختلف درخت کاج در روسیه، بریده شده و به کارخانه هایی برای برش به ابعاد مختلف فرستاده شده و پس از بریدن به اندازه های مورد نظر به شکل پالت بسته بندی می شوند، و به کشور ایران و یا کشورهای مختلف جهان صادر می شوند.

چوب های روسی، برای ساختمان سازی نیز کاربرد زیادی دارند. یکی از دلایل اصلی استفاده از این چوب ها در اسکلت ساختمان، سبک بودن آن و ضریب الاستیته (تنش بر کرنش) بالای آن می باشد. از چوبهای روسی در صنایع کاغذسازی و دکوراسیون نیز می توان استفاده کرد.

در عرصه دکوراسیون منازل، استفاده از چوب های روسی در طرح های متنوع، جلوه ای باشکوه و زیبا برای منزل شما مهیا می کند. خاصیت استحکامی و قابلیت ارتجاعی عالی در این نوع از چوب ها، باعث شده که یکی از چوب های مورد علاقه مشتریان باشد، و به جهت مرغوبیت و کیفیت خوب، مشتریان زیادی را به خود جلب می کند.

 

در ادامه انواع مهم و پرکاربرد چوب های روسی که در مجموعه 1000 دکور نیز قابل عرضه می باشد، معرفی می کنیم.

 

انواع مهم و پرکاربرد چوب های روسی:

  • چوب نراد روسی (یولکا، ساسنا و…)
  • چوب لمبه روسی
  • چوب بلوط
  • چوب راش

 

چوب نراد روسی:

چوب های روسی در انواع کاملا متفاوتی همچون تخته نراد، نوئل و… عرضه میشود. اما از مهمترین انواع چوب های روسی که توسط مجموعه 1000 دکور نیز قابل عرضه میباشد، چوب تخته نراد (یکی از انواع کاج) می باشد. چوب نراد یا Abies که محبوبیت خاصی در بین مشتریان دارد، با نام رایج Sapen در دنیا شناخته می شود. از خصوصیات مهم این چوب ها رنگ سفید مایل به قرمز، فاقد مجاری صمغی، راست تار، سبک، با امکان ترک خوردن کم هنگام خشک شدن، بسیار خوش کار بودن و قابلیت سمباده خوری خوب می باشد.

 

چوب لمبه روسی:

لمبه به چوبی گفته می شود که در کنار هم و به صورت اتصال قلیف (کام و زبانه طولی) به هم متصل می شوند و در نهایت یک سازه، دیواره یا سقف تمام چوب منعطف حاصل می گردد. لمبه به دلیل اتصال قوی که دارد در بیشتر سازه ها قابلیت استفاده را دارد به خصوص از نوع ضخیم آن برای سونای خشک و نمای ساختمان استفاده می شود.

لمبه ها از نظر ابعاد شامل:

  • لمبه mm 18 ضخامت در عرض 10 و 15سانتیمتری مناسب برای سونا
  • لمبه mm 18 ضخامت در عرض 9 الی 15 سانتیمتری
  • لمبه 16mm ضخامت در عرض 9سانتیمتری
  • لمبهmm 15 ضخامت در عرض 9 سانتیمتری
  • لمبه mm 13 ضخامت در عرض 9 سانتیمتری

چوب بلوط:

بلوط چوبی به رنگ قهوه ای روشن تا تیره، درشت بافت و با دوام است. این چوب نسبتاً نیمه سخت و نیمه سنگین تا سنگین است و در برابر سایش مقاومت زیادی دارد و بهترین چوب برای پارکت، ساخت مبلمان تهیه روکش، تراورس راه آهن،مدل سازی است.

 

چوب راش:

چوب راش دارای درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است. راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچهاست. بعضی از انواع چوب راش به مصرف کارخانجات روکش و تخته لایه می رسد و برخی نیز برای تهیه مبلمان به کار برده می شود.

 

مجموعه 1000 دکور با امکان واردات و فروش انواع چوب های روسی خدمات رسانی می کند. شما نیز می توانید در مجموعه 1000 دکور انواع مختلف چوب های مرغوب روسی را سفارش دهید و خریداری کنید.

جهت سفارش انواع مختلف چوب های روسی می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

02188071665 – 09124150884