فروشگاه اینترنتی 1000 دکور - طراحی دکوراسیون داخلی - شاخص

طراحی دکوراسیون داخلی در دنیای مدرن امروز یک اصل اساسی به شمار می آید؛ اما باید علاوه بر چیدمان و دکوراتیو کردن منزل توسط یک دکوراتور به این مهم نیز توجه داشته باشیم که فضا دلگیر و بدون انرژی نباشد.

امری که در طراحی دکوراسیون داخلی به کمک طراحان می آید بهره گیری از فنگ شویی در چیدمان داخلی است که سبب می شود موج انرژی در فضا حاکم شود و ایده پردازی شما با انرژی و زیبایی بیشتری به نمایش گذاشته می شود. اگر می خواهید خود دکوراتور منزل تان باشید نیاز است یک سری اصول کلی پیرامون فنگ شویی را مطلع شوید.

سایت هزار دکور به عنوان یک دفتر معماری و مجری دکوراسیون ، با تجربه قابل عرضی که در حوزه طراحی دکوراسیون ، پیاده سازی و اجرای انواع دکور ( دکور کافه و رستوران ، دکور بوتیک مردانه و زنانه یا دکور آرایشگاه زنانه ) و همچنین بازسازی منزل یا ساختمان اداری کسب کرده است و شما می توانید برای زیباسازی و تغییرات در ساختمان مورد نظرتان، مشاوره هدفمند کسب نمائید و یا مراحل اجرای کار را به متخصصان ما بسپارید.

از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون این اصل در چیدمان داخلی منزل مطالبی را با شما دوستان به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید در فضای داخلی منزل خود همیشه حس خوشایندی داشته باشید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید و از راهکارهای ارائه شده ای که برای شما در نظر گرفته شده است بهره بگیرید.

 

1000decor Interior decoration design2 ارتباط طراحی دکوراسیون داخلی با فنگ شویی

 

 اصل فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به پارامترهای بسیار مهمی دارد. شناخت رنگ ها و سبک ها، ایده پردازی های مدرن و خلاق بودن در سبک و طرح، بهره گیری از المان های ترکیبی در چیدمان و بسیاری باید و نبایدهای دیگر که در کنار تمام این پارامترها نیاز است به فنگ شویی نیز به شکل جدی پرداخته شود.

واژه فنگ شویی در زبان چینی به معنی باد و آب است و فلسفه اصلی این اصل نشان از مثبت بودن و انرژی حیاتی دارد. انرژی که سبب می شود حال روحی، اوضاع مالی و چرخه سلامتی در فضای داخلی منزل شما جریان داشته باشد.

طراحی دکوراسیون باید به شکلی باشد که جریان انرژی به شکلی آزادانه در فضا در رفت و آمد باشد و هیچ مانع و سدی در این راه وجود نداشته باشد. در واقع بهره گیری از فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی باید سبب شود تا فضا به سمت بهرت شدن و سازگار شدن با طبیعت گام بردارد. یکی از اصلی ترین قوانینی که در دنیای مدرن امروز برای دکوراسیون داخلی مد نظر قرار داده می شود پل زدن بین فضای داخلی با فضای بیرون است که سبب جذب انرژی و انتقال دادن آن به فضای داخلی منزل می شود.

 طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنگ شویی

 

1000decor Interior decoration design 4 ارتباط طراحی دکوراسیون داخلی با فنگ شویی

 

طراحی دکوراسیون خود را اگر می خواهید بر اساس اصول فنگ شویی دنبال کنید باید به پارامترهای در این راستا توجه داشته باشید.

  • از انباشتگی وسایل اجتناب کنید
  • پاک‌سازی کردن انبارهای قدیمی و کمدهای دیواری را در اولویت کاری خود قرار دهید.
  • پیش از اینکه به طراحی دکوراسیون داخلی بپردازید سعی کنید تمامی وسایل قدیمی و بلاء استفاده را از فضا خارج کنید.
  • از عبور و مرور جریان انرژی به داخل خانه خود دوری کنید برفرض نوع چیدمان خود را به صورت فشرده و تو در تو دنبال نکنید.

عناصر تأثیر گذار فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی

 طراحی دکوراسیون داخلی را بهتر است با پنج عنصر اصلی فنگ شویی دنبال کنید. این عناصر عبارتند از آتش، خاک، فلز، چوب و آب که در طراحی دکوراسیون داخلی از این عناصر استفاده های بیشتری می شود.

هر کدام از این عناصر به شکلی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به آن ها اشاره ای خواهیم داشت.

  1. آتش اولین عنصر فنگ شویی: آتش به معنی نمادی فعال و الهام بخش است که با رنگ قرمز و با جهتی به سمت جنوب در فنگ شویی مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. خاک دومین عنصر فنگ شویی: خاک با رنگ زرد و به جهتی به سمت مرکز مد نظر قرار داده می شود. این عنصر نمادی از وفاداری و مهربانی است.
  3. فلز سومین عنصر فنگ شویی: فلز به سمت غرب در نظر گرفته می شود و رنگی ترکیبی از سفید و طلایی دارد. این عنصر سبب موفقیت های مادی می شود.
  4. آب چهارمین عنصر فنگ شویی: رنگ آب بر خلاف تصور در اصل فنگ شویی سیاه و آبی است و به سمت شمال تعین جهت می شود. از آب برای فعالیت ها و ارتباطات اجتماعی تأثیر گذار استفاده می شود.
  5. چوب پنجمین عنصر فنگ شویی: چوب به رنگ سبز و به جهت خلاقیت و طرفداری خانواده به سمت شرق در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی 5 ارتباط طراحی دکوراسیون داخلی با فنگ شویی

 

اصولی که در طراحی دکوراسیون داخلی باید رعایت شود

طراحی دکوراسیون داخلی را اگر از صفر تا صد با عناصر فنگ شویی دنبال کنید بدون تردید تفاوت را در حس و حال داخلی منزل خود احساس خواهید کرد.

ورودی منزل خود را با عناصر جذاب برای پذیرایی از مهمان های خود مد نظر قرار دهید؛ اما اگر از آینه استفاده می کنید حتماً جهت آن به سمت منزل باشد تا انرژی را از فضای خانه خارج نکند.

آشپزخانه برای اینکه بر اساس اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه سرشار از انرژی باشد باید مرتب باشد تا جریان انرژی به خوبی صورت بگیرد. نشان دادن فضای کار آشپزخانه به افرادی که در بیرون حضور دارند با استفاده از یک آینه می تواند یکی از اصول فنگ شویی به شمار آید.

ناهار خوری باید تا حد ممکن به فضای آشپزخانه نزدیک باشد و رفت و آمدهای بیش از حد برای چیدمان میز سبب به هم خوردن آرامش سایر اعضای خانواده نشود. میزهای گرد بهترین گزینه برای نشست های خودمانی به شمار می آیند که میزهای مربعی و مستطیلی این مهم را دنبال نمی کنند.

 

1000decor Interior decoration design 3 ارتباط طراحی دکوراسیون داخلی با فنگ شویی

 

اتاق نشیمن را برای استراحت اعضای خانواده خود در طراحی دکوراسیون داخلی باید بسیار جذاب و زیبا دیزاین کنید. بهتر است از لوازم دکوری و درختچه های طبیعی در این راستا کمک بگیرید.

اتاق خواب فضای است که بعد از آشپزخانه به عنوان قلب خانه شناخته می شود. این اتاق شریان اصلی حیاتی خانه را در دست دارد از همین رو باید نور پردازی، نوع چیدمان و استقرار وسایل به خوبی صورت بگیرد تا فضای مناسب برای رفت و آمد انرژی در اختیار شما باشد.

سرویس بهداشتی را با وسایل اضافه شلوغ و به هم ریخته جلوه ندهید. در طراحی دکوراسیون داخلی این بخش از منزل توصیه شده است پاک‌سازی صورت بگیرد تا از وجود انرژی منفی در منزل جلوگیری شود.

امید است با مطالب ارائه شده از این پس نگاه شما به طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به گذشته قدری بیشتر تفاوت پیدا کرده باشد و تنوع حاصل شده سبب بهتر شدن حال روحی شما شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *