شاید شما هم جزو آن دسته افردی هستید که در فضای زندگی خود عدم وجود یک بالکن را احساس می کنید دلتان می خواهد در طراحی بالکن خود مبلمان ساده ای قرار دهید و یا آن را گلکاری کنید یا حتی به فعالیت های دوست داشتنی دیگر بپردازید. اما به خاطر محدود بودن فضای تراس یا عدم وجود یک حریم خصوصی از داشتن آن سر باز می زنید.

اگر هنوز هم در رویاهای خود به چنین فضایی فکر می کنید با چیدانه همراه باشید تا با هم ایده های منحصر به فردی را برای داشتن یک بالکن فسقلی دوست داشتنی برای شما باز گو کنیم.

patio1 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

هر چقدر هم که فضای بالکن و یا تراس شما کوچک باشد باز هم با کمی جست و جو می توانید مبلمان مناسب آن را پیدا کنید، در انتخاب مبلمان علاوه بر تجه به ابعاد به هماهنگ بودن رنگ ها نیز توجه داشته داشته باشید. در این تصویر حضور یک میز کوچک قرمز با صندلی های ساده تاشو در کنار گلدان های خاکستری یک پالت رنگی منحصر به فرد را ایجاد کرده است.

patio2 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

اگر بالکن شما در امتداد فضای اتاق خواب شما واقع شده است در واقع شما خوش شانس هستید! چرا که به سادگی می توانید این دو فضا را با هم ادغام کنید و یک فضای دنج برای صرف چای عصرگاهی و خواندن کتاب برای خود در بالکنتان به وجود آورید.

patio3 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

در دکوراسیون بالکن کوچک خود از تمام فضاها به خصوص دیوارها استفاده کنید. همان طور که در این تصویر می بینید با استفاده از باکس های ساده چوبی فضایی را برای نگهداری اشیا و یا حتی گلدان ها ایجاد کرده اند و از تمام بخش های بالکن کوچک خود استفاده بهینه کرده اند.

patio4 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

وقتی فضای کوچکی دارید و علاقه به گل و گلدان پس خلاقیت می تواند به کمک شما بیاید کافی است از دیوار سبز یا باغ های عمودی استفاده کنید، این ترفند به شما این امکان را می دهد که از طراوت گیاهان در فضای کوچک خود به خوبی بهره ببرید.

patio5 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

بالکنتان را خودتان طراحی کنید! اجازه دهید سبک خودتان را داشته باشد رنگ های مورد علاقه تان را برای گلدان ها انتخاب کنید از رومیزی شاد و روشن استفاده کنید و یا حتی تیره! سبک سبک شماست طراحی بالکن خود را مطابق سلیقتان انجام دهید و لذت ببرید.

patio6 طراحی تراس و بالکن کوچک با 6 ایده خنک تابستانی!

حتی اگر باکن شما بسیار بسیار کوچک است باز هم می توانید با استفاده از گلدان های آویزی و یا نمونه های مشابه آن محلی را برای گلکاری و قرار دادن گلدان های خود پیدا کنید و چهره بالکن و یا فضای پشت پنجره خود را منحصر به فردتر کنید.