شاید تا به حال نام مثلث کار را به دفعات شنیده باشید و در موردش بدانید مثلث کار به مثلث فرضی اطلاق می شود که سه رکن مهم در هر اشپزخانه یعنی اجاق گاز,یخچال,سینک ظرفشویی در سه راس آن قرار می گیرد.در هر اشپزخانه اصولی و کاربردی باید مثلث کار وجود داشته باشد.

قدم دوم آنالیز وبررسی اشپزخانه فعلی:

با نگاهی منقد و ریز بین آشپزخانه خانه را نگاه کنید و به بررسی آن بپردازید. ببینید چه تغییراتی نیاز است در آشپزخانه انجام شود تا راحتی و کاربردی بودن فضا افزایش ایا فضای ذخیره سازی به انداره کافی وجود دارد یا از کمبود آن رنج می برید ؟ اندازه یخچال به نسبت نیاز و سبک زندگی شما مناسب است ؟ میزان پیشخوان موجود در اشپزخانه برای تان کفایت میکند ؟ این موردبررسی قرار می گیرد وانچه نیاز است تغییر کند وانچه نیازی به تغییر ندارد را یادداشت کنید درارزیابی فضا و نیازها موارد متعددی تاثیر گذار است و بایدمد نظر قرار گیرد.تعداد اعضای خانواده,سبک زندگی واشپزی, میزان رفت وامد مهمان به خانه,روش وسبک شما در میزبانی از جمله مهم ترین این موراد هستند.

how to layout and decoration in the kitchen 1 1 نحوه چیدمان دکوراسیون در آشپزخانه

قدم سوم تهیه فهرست خواسته ها:

علاوه بر موارد ضروری ومورد نیاز مورادی که قلبا دوست دارید به فهرست خود اضافه کنید. برای مثال دلتان میخواهد اجاق گازی خاص داشته باشیدیا از کاشی های مورد علاقه خود برای پوشش دیوار استفاده کنید.پس از تهیه فهرست مورد نظر براساس وسع مالی و بودجه انها را اولویت بندی کنید.

 

 

قدم چهارم ترسیم پلان فعلی اشپزخانه قبل از تغییر:

ایتدا پلان خام را با خطوطی ساده ترسیم کنیدو سپس ان راه به کاغذ طراحی منتقل کنید.اول از اندازه گیری طول وعرض فضا فضا شروع کنید,سپس به اندازه گیری در و پنجره ها,سینک وجای قرار گیری تجهیزات بپردازید,کافیست این اندازه ها را به یک نسبت کوچک کرده و برحسب مقادیدر بدست امده پلان را بکشید.جای قرار گیری کلید وپریزها,در وپنجره,یخچال,اجاق گاز,سینک را با استفاده از نمادهای خاص ان مشخص کنید.دیوارحامل یعنی دیواری که به هیچ عنوان امکان حذف ان وجود ندارد نیز باید تعیین شود.حال از روی پلان به تصمیم گیری و کشف نواقص و نیازهای فضا بپردازید.

صندلی اپن:

آنچه امروزه تقریبا در هر دکوراسیون آشپزخانه ای دیده می شود  و گویی تبدیل به یکی از ملزومات آشپزخانه ها شده است، صندلی اپن می باشد. این صندلی ها به اعضای خانواده، دوستان و مهمانان فرصت می دهند که در آشپزخانه جایی داشته باشند. گاها فرزندان بر روی این صندلی ها می نشینند و تکالیف خود را روی کانتر نزدیک به مادر شان انجام می دهند. وقتی مهمان داریم، مهمانان وقت خود را در کنار میزبان که در حال آشپزی است می گذارنند و کاربری های مفید دیگری که در دکوراسیون منزل با حضور این صندلی ها اتفاق می افتد.

how to layout and decoration in the kitchen 1 نحوه چیدمان دکوراسیون در آشپزخانه

ارتفاع صندلی اپن:

اولین ویژگی که در صندلی اُپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن بپردازیم، ارتفاع صندلی اپن است. “صندلی بار” (Bar stool) یک اصطلاح جامع است که اشاره به صندلی های اپن در سه ارتفاع متفاوت دارد: کانتر، بار و تماشاگر (که گاهی به آن استادیومی هم گفته می شود). صندلی های کانتر مانند آنچه در تصویر می بینید، برای کانترهایی با ارتفاع استاندارد  ۹۰ سانتی متر طراحی شده اند. بنابراین ارتفاع صندلی کانتر در بازه ای بین ۶۰ تا ۶۵۵ سانتی متر قرار می گیرد.

صندلی های بار در بخشی از کانتر آشپزخانه قرار می گیرند که معمولا ۱۵ سانتی متر بالاتر از بقیه ی سطح کانتر است، این بخش از کانتر معمولا به جای ۹۰ سانتی متر، ۱۰۵ سانتی متر ارتفاع دارد. ارتفاع صندلی آن ها به صورت نرمال ۷۵۵ سانتی متر است.

به یاد داشته باشید صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل شما است. پس در انتخاب آن دقت کنید.

صندلی های تماشاگری یا استادیومی از بقیه بلند تر اند. آن ها برای کانترها یا میزهایی با ارتفاع ۱۲۰ سانتی متر طراحی شده اند، بنابراین ارتفاع شان در گستره ای بین ۸۵ تا ۹۰۰ سانتی متر قرار می گیرد. این نوع از صندلی یا چهارپایه ها اغلب در مکان هایی که ارتفاع زیاد لازم است استفاده می شوند – مانند برای تماشای تلویزیون.

چیدانه پیش از این در مطلب ارتفاع استاندارد ۱۰ عنصر مهم در طراحی داخلی به موضوع ارتفاع استاندارد کانتر و اپن آشپزخانه پرداخته است.