در منازلی که افراد آن از نکات خانه داری مفید – گرمایی متمرکز مانند شومینه و یا بخاری

در گوشه ای از خانه بهره مندند، در صورت وجود فضای کافی جهت تغییر دردکوراسیون، چیدمان باتوجه به فصول مختلف متفاوت خواهد بود.layout of the House in the cold season چیدمان خانه در فصل سرما

فصل سرما، مردم معمولا ترجیح می دهند، مبلمان خود را به گونه ای بچینند که در هنگام فراغت از خستگی و سرمای خارج از منزل، حداکثر استفاده را از گرمای حاصل از شومینه و یا بخاری ببرند. بنابراین معمولاً مبلمان در نزدیکترین فاصله با آن نکات خانه داری مفید – گرما چیده می شود.

حالا باید توجه داشت که تزیین خود این نکات خانه داری مفید – گرما زا و هماهنگی آن با محیط اطراف موضوعی است که در هرچه زیباتر شدن محیط نقش به سزایی دارد.همان طور که در تصویر ملاحظه می کنید، برای تزیین دهانه و سکوی جلو این شومینه از کاشی های بسیار زیبایی با نقوشی به رنگهای موجود در لوازم اتاق استفاده شده است که این نه تنها حالت سنتی را القا می سازد بلکه ایده ای نوین است.به مدل حفاظ مورد استفاده در این شومینه دقت کنید. انتخاب چنین فرمی جهت حفاظ دهانه این شومینه برای خانواده هایی که دارای فرزندان کوچک هستند، پیشنهاد خوبی است زیرا که از احتمال بروز خطر سوختگی ناشی از تماس بچه با شعله های آتش می کاهد. سطح و پایه های طاقچه بالای این شومینه چوبی و به رنگ قهوه ای مایل به نارنجی است و با چهارچوب پنجره ها و کف اتاق هماهنگی خاصی دارد.چیدمان چنین ترکیبی از مبلمان راحتی تمام پارچه ای باوجود کاناپه های دو نفره وسه نفره، مکان بسیار خوبی را برای تماشای تلویزیون واستراحت بعد از کار روزانه فراهم کرده است. انتخاب رنگ آبی برای یک چنین مبلمانی باتوجه به خاصیت سردی این رنگ و تلفیق آن با رنگ زرد که دارای خاصیتی گرمابخش است نه تنها همخوانی بسیار خوبی را با یکدیگر ایجاد می سازد بلکه رنگ زرد، وجود نور خورشید را در خانه یادآور می شود.این موضوع در جای جای اتاق اعم از پارچه، پرده ها، کوسن ها و گلهای داخل گلدان به چشم می خورد.