استفاده از کاشی در دکوراسیون آشپزخانه نزد طراحان دکوراسیون داخلی منزل جایگاه ویژه ای دارد. البته برای این کار از سنگ نیز می توانید استفاده کنید اما سبک بودن کاشی به همراه پایین بودن قیمت و انعطاف بیشتر باعث شده تا استفاده از کاشی در دکوراسیون آشپزخانه رواج بیشتری داشته باشد.

اگر قصد این کار را دارید، توصیه ما به شما استفاده از کاشی های شیشه ای ، آینه ای و موزاییکی است. یک مدل از این کاشی ها ، کاشی های برش لیزری است

این کاشی ها با ظرافت فراوانی با لیزر برش می خورند و طرح هایی به وجود می آورند که وقتی کنار هم قرار می میگیرند ،گویی یک پازل درست شده است . یک انتخاب دیگر ، استفاده از کاشی های آینه ای است .

کاشی های آینه ای ریز فراوانی کنار هم قرار می گیرند و زمینه ای شبیه یک آینه بزرگ درست می کنند. چیزی شبیه به این برای پس زمینه آشپزخانه بسیار مناسب است زیرا زیبایی منحصر بفردی به فضا می دهد. استفاده از کاشی های گل درشت نیز بین طراحان دکوراسیون منزل رواج دارد. طرح های درشت و پر رنگ اخیراً مد شده اند . سعی کنید از طرح های درشت برای آشپزخانه تان استفاده کنید. کمپانی های بسیاری اقدام به تولید کاشی های سفارشی با طرح هایی شبیهع کاغذ دیواری  می کنند. برای مدل های گل درشت باید حتماًاز قبل کاشی های آجری شکل نیز یکی از محبوب ترین طرح هااست که همیشه مد بوده و هیچ وقت کهنه نمی شود. می توانید کل دیوار را تا سقف از این کاشی کار کنید .