عصرهای پادشاه فصل‌ها، فصل رنگارنگ یا به تعبیری، بهار عاشق شده به سرعت در حال گذر است. به‌راستی که این فصل با چک‌چک قطرات باران‌ بی‌وقفه‌اش، خش‌خش برگ‌های طلایی‌اش و استنشاق بوی زمین خیس شده‌اش هر آدمی را مدهوش می‌کند. در این روزها، کنار شومینه نشستن و استشمام بوی ترش و شیرین پوست حرارت‌دیده پرتقال یا نارنج با افراد خانواده، لذت‌بخش‌ترین اتفاقی است که نباید از آن به‌راحتی گذشت. تزیینات رنگارنگ شومینه به صمیمیت گفت‌وگوها می‌افزاید؛ چراکه رنگ‌ها و تزیینات، هر کدام دارای انرژی و پیامی برای ذهن هستند و غافل ماندن از این جزییات خوش‌رنگ و لعاب، باعث کسلی و خستگی روح و در نهایت جسم می‌شود.

decorating the fireplace1 تزیین شومینه با دکوری های زیبا و پاییزی

شومینه تزیینی و بدون دودکش

نصب این شومینه‌های مدرن یا کلاسیک و استفاده از تزیینات در اطراف آنها، کار آسانی است. شومینه‌های تزیینی، گرمای قابل توجهی ندارند اما نباید حال و هوای‌شان را  به دست فراموشی بسپارید و فقط کافی است با اندکی خلاقیت و توجه به اطراف‌تان، دستی به سرو روی‌شان بکشید. محدوده اطراف خیابان سهروردی از مراکز فروش این گونه شومینه‌هاست.

decorating the fireplace2 تزیین شومینه با دکوری های زیبا و پاییزی

روح‌بخشی در جزییات آکسسوار شومینه

اگر مایلید با کمترین وسیله و هزینه به نتیجه دلخواه‌تان برسید، با انتخاب کوسن، شمع، قالیچه، روکشی مثل پتو یا شال و … که بلااستفاده است و رنگ‌هایش تداعی‌کننده حس و حال پاییزی است، تاکیدی بر این نقطه  کانونی و اصلی کنید.

سطوح اطراف یا میزهای کنار شومینه می‌تواند میزبان تزییناتی مانند شمع، گیاهان، رانر(رومیزی)، تصاویر، آینه و … باشد. اما برای بهتر دیده شدن این تزیینات باید از جزییاتی که هنرمندانه انتخاب شده‌اند، استفاده کرد تا شومینه و فضای اطراف آن رنگ و بوی مطبوعی به خود گرفته و دچار آشفتگی نشود.

decorating the fireplace3 تزیین شومینه با دکوری های زیبا و پاییزی

اگر آرتیست باشید یا مثل یک آرتیست فکر کنید، در انتخاب آکسسوارهای این دکوراسیون وسواس و سختگیری خاصی ندارید و به جایگزین‌های رنگ و تزیینات فکر می‌کنید. همه جایگزین‌هایی که انجام می‌دهید نشان از دقت، هوش و ذوق هنری‌تان دارد که سعی در تقویت آن کنید.

decorating the fireplace4 تزیین شومینه با دکوری های زیبا و پاییزی

میوه‌های رنگارنگ روی شومینه

حضور این میوه‌ها‌ با رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف در این فصل، هیجان و شوق بیشتری برای دکور کردن شومینه به شما می‌دهد. تعدادی محدودی از رنگ‌ها و سایزهای آن که گاهی به عنوان جاشمعی یا گلدان استفاده می‌شود از ذوق و سلیقه فرد حکایت دارد. میوه‌های دیگری هم چون زرشک، زغال‌اخته، سیب و… از سوغاتی‌های جذاب پاییز برای دکوراسیون شومینه هستند.

decorating the fireplace5 تزیین شومینه با دکوری های زیبا و پاییزی